top of page
cennik za świadczenia zdrowotne + cennik za udostępnienie dokumentacji medycznej
 informacja o prawach pacjenta (wyciąg z przepisów)

FAQ

Tutaj znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.  Zalecamy aby zapoznali się Państwo z treścią tej zakładki przed pierwszą wizytą. 

  • Jak wygląda pierwsza wizyta u osteopaty?
    Wizyta polega na przeprowadzeniu szczegółowego badania medycznego, na które składa się wywiad oraz badanie przedmiotowe. Holistyczne podejście do pacjenta ma za zadanie zintegrować ogólny stan zdrowia wraz z podanymi przez pacjenta dolegliwościami. Po badaniu i ustaleniu przyczyny dolegliwości terapeuta przystąpi do leczenia oraz planowania dalszej terapii. W razie potrzeby gdy objawy pacjenta nie są jednoznaczne, może nastąpić zlecenie badań dodatkowych tj. RTG/MRI/USG/ badania krwi itp. lub odesłanie pacjenta do konkretnego specjalisty w celu potwierdzenia diagnozy.
  • Z jakimi dolegliwościami mogę zgłosić się do osteopaty?
    - bóle pleców - wady postawy - dyskopatie - zmiany degeneracyjne kręgosłupa i stawów - stany przeciążeniowe - schorzenia układu pokarmowego, układu krążenia, układu oddechowego, chorób ginekologicznych i urologicznych, - bóle głowy - urazy sportowe - chroniczne bóle stawów
  • Z jakimi dolegliwościami mogę zgłosić się na terapię uroginekologiczną?
    Dysfunkcje, którymi zajmujemy się w gabinecie: 1. Nietrzymanie moczu – wysiłkowe nietrzymanie moczu – nietrzymanie moczu z parć naglących – pęcherz nadreaktywny 2. Obniżenie narządów – cystocele – rectocele – wypadanie macicy 3. Problemy bólowe w obszarze miednicy 4. Rozejście mięśni prostych brzucha 5. Mobilizacja blizny po cesarskim cięciu 6. Profilaktyka oraz terapia w okresie okołoporodowym 7. Postępowanie profilaktyczne dla każdej kobiety w celu nauki poprawnych nawyków, odciążających dno miednicy na co dzień, a także zwiększenia świadomości swoich mięśni dna miednicy.
  • Czy mogę umówić wizytę online?
    Tak, w zakładce TERAPIE jest możliwość umówienia wizyty. W innym przypadku zalecamy zapisy przez telefon.
  • Czym jest osteopatia?
    Osteopatia to metoda diagnozowania i leczenia zaburzeń i ograniczeń ruchomości w ciele człowieka, przez wykorzystanie odpowiednio dobranych technik manualnych. Jest to podejście, które ma charakter holistyczny – traktuje ludzki organizm jako całość. Co ważne, celem badania osteopatycznego, jest odnalezienie nie tylko objawów z jakimi przyszedł pacjent, lecz usunięcie przyczyny, która te objawy wywołała. Ojcem medycyny osteopatycznej jest amerykański lekarz Andrew Taylor Still (1828-1917), który twierdził, że organizm posiada zdolność do samonaprawy, a wszystkie narządy stanowią spójną całość i są od siebie zależne. W swoich tekstach porównywał ludzki organizm do maszyny, która do poprawnego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniego ukrwienia i stymulacji nerwów. Terapia osteopatyczna ma więc za zadanie wspomóc organizm w procesie samoregulacji, a także przywrócić ruchomość tkanek. W gabinecie osteopatii najczęściej leczy się: bóle kręgosłupa i głowy (różnego pochodzenia), bóle mięśniowo-stawowe (także te wywołane urazem), skręcenia stawów, zastoje limfatyczne, rwę kulszową, zapalenia zatok, choroby narządów wewnętrznych, depresje, ADHD, bóle w trakcie ciąży. Leczenie skierowane jest zarówno do dorosłych jak i noworodków. Osteopatia kieruje się następującymi zasadami: organizm stanowi jedność, budowa ciała i procesy w nim zachodzące są powiązane, organizm posiada zdolność do autoregulacji, samoleczenia i utrzymania równowagi (homeostazy), osteopatia wierzy w naturalne siły ciała, które odpowiednio pobudzone mogą pokonać chorobę.
  • Jak przygotować się do wizyty?
    Przed wizytą należy ubrać niekrępującą bieliznę. Dodatkowo (jeśli posiadają Państwo) proszę o przyniesienie aktualnych badań dodatkowych. Ręcznik oraz podkłady medyczne są na wyposażeniu gabinetu.
  • Czy w pobliżu można zaparkować auto?
    Tak. Wzdłuż ul. Prusa znajdą Państwo miejsca parkingowe bez konieczności opłaty. W godzinach szczytu istenieje możliwość postoju na ulicy równoległej (ul. Wyspiańskiego).
bottom of page