top of page

Terapia w napięciowych bólach głowy

Mgr Natalia Traczyk

  • 150 złotych polskich

Opis usługi

Zdecydowana większość społeczeństwa utożsamia fizjoterapię wyłącznie z rehabilitacją ruchową stosowaną w przypadku urazów, kontuzji, bólów stawów czy kręgosłupa. Bóle głowy pozostają jednak często przez nas lekceważone, a szkoda, bo w wielu przypadkach to właśnie terapia manualna stanowi pomoc na te dolegliwości szcególnie jeśli chodzi o napięciowe bóle głowy. 
Terapia w gabinecie opiera się przede wszystkim na: technikach rozluźniania mięśniowo-powięziowego, technikach mobilizacji odcinka szyjnego, terapii punktów spustowych, ćwiczenia relaksacji odcinka szyjnego. Skuteczność fizjoterapii wynika z dwóch mechanizmów działania – z jednej strony dochodzi do rozluźnienia nadmiernie napiętych mięśni, których przewlekłe napięcie może promieniować do głowy, a z drugiej wszelkie ingerencje w obszarze głowy i szyi zwiększają miejscowe ukrwienie i drenaż płynów. Fizjoterapia pozwala również zredukować stres i napięcie, jednocześnie stanowiąc bezpieczną alternatywę dla leczenia farmakologicznego, z której warto sobie zdawać sprawę. Zapraszamy na terapię!


Uwaga

Anulowanie wizyty (poprzez stronę lub telefonicznie) jest możliwe najpóźniej na jeden dzień przed planowanym terminem spotkania. Jeśli wizyta nie zostanie anulowana na czas, a pacjent nie pojawi się na wizycie, wiąże się to z obowiązkową opłatą 80% od ceny wizyty.


bottom of page